MSB ‘Anadolu Ankası Tatbikatı’ paylaşımı

Tatbikata Azerbaycan, Katar, Polonya, Romanya ve Suudi Arabistan unsurları da katılıyor.

Tatbikatın amacı, Personel Kurtarma (PK) Harekatı kapsamında komuta kontrol sürecini denemek ve geliştirmek, muharebe ortamında PK Görev Kuvveti unsurları arasında ve diğer ülkelerle birlikte çalışabilirlik seviyesini geliştirmek, işbirliği alanlarını belirlemek olarak ifade ediliyor.

Paylaşımda, Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki “Skorsky” tipi helikopterler ile icra edilen personel kurtarma eğitimleri,

CN-235 tipi kargo uçağından paraşütle yardım paketi atma ve paraşütle atlama eğitimleri ile Kara Havacılık Komutanlığı bünyesindeki “Cougar” tipi helikopterler ile icra edilen su üzerinden personel kurtarma eğitimlerini içeren görüntüler de yer aldı.

ANADOLU ANKASI TATBİKATI

Uluslararası Anadolu Ankası-2024 Tatbikatı, Konya’daki 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığında gerçekleştiriliyor ve 17 Mayıs 2024’e kadar sürecek.

Bu tatbikat, Azerbaycan, Katar, Polonya, Romanya ve Suudi Arabistan gibi ülkelerin katılımıyla devam ediyor.

Tatbikatın amacı, Personel Kurtarma (PK) Harekatı kapsamında komuta kontrol sürecini test etmek ve geliştirmek, muharebe ortamında PK Görev Kuvveti unsurları arasında ve diğer ülkelerle işbirliği ve çalışabilirlik seviyesini artırmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x