Aksaray’da Kadınlara Yönelik Açılan Pazarda Gözleme Yapan Kadın Ev Sahibi Oldu

Aksaray’da belediye tarafından kadınlara yönelik açılan pazarda gözleme ve çeşitli yemekler yapan Reyhan Buluttekin, elde ettiği gelirle ev sahibi oldu.

Aksaray Belediyesi tarafından Cumartesi Semt Pazarı içerisinde kadınlara yönelik açılan bölüm birçok kadına geçim kaynağı oldu. Kadınların kimisi yaptığı yemeklerle, kimisi de el işleriyle pazarda yerini alırken, 7 yıldır gözleme ve çeşitli ev yemekleri yapan 46 yaşındaki Reyhan Buluttekin ev ekonomisine katkıda bulunuyor. Buluttekin, emeğinin karşılığında bir ev sahibi oldu.

Özellikle gözleme yaparak sattığını, ayrıca evden de siparişler alarak çeşitli yemekler yaptığını anlatan Reyhan Buluttekin, “Belediyemiz imkan sağladı, biz de müracaat ettik kabul edildi. 7 yıldır yapıyoruz. Gözleme yapıyorum, evde sipariş alıp mantı, yaprak sarması, içli köfte yapıyorum ve satıyorum. Evimizin kredisini de bitirdik, çocuklarımızın okuluna da yardım ediyorum. Evin geçimini ben sağlıyorum. 7 yıldır yaptığım bu işle ev sahibi oldum. Ben evin geçimini sağlarken, eşim de kredisini ödedi. 2 tane çocuğum var, biri 12. sınıfa gidiyor, diğeri de 8. sınıfa gidiyor. Onların da eğitimini sağlıyoruz” dedi. – AKSARAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x